17.6 C
Czech Republic
Sobota, 13 července, 2024
spot_img

nejnovější

Takto vláda budovala velkou Evropu v roce 1942, podobnost s dnešní vládou je zcela náhodná?

Viděli jste někdy hrát českou hymnu a u toho hajlovat?

Po přečtení a shlédnutí videa, nebudete vědět jestli máte brečet, zvracet nebo řvát zlostí.

Dne třetího července 1942 v 19:00, konal se na Václavském náměstí dosud největší a nejmohutnější sraz českého lidu. Na 200 tisíc lidí z Prahy i z venkova vyslechli s napětím slova členů své vlády a slavnostním způsobem složili slib věrnosti říši a národu, před pomníkem svatého Václava a v přítomnosti státního prezidenta Doktora Háchy a všech členů vlády.

Předseda vlády doktor Krejčí uvítal státního prezidenta a jménem celé vlády a celého národa prohlásil, že se jednotně známe k velkoněmecké říši a že svorně zatracujeme její nepřátele.

Ministr lidové osvěty Emanuel Moravec upozornil v začátku své řeči na to, že právě před několika minutami, byl rozhodnutím zastupujícího říšského protektora, zrušen výjimečný stav, takže země Čech a Moravy se vrátily opět k svému klidnému životu. Důkazem toho, že český národ stojí pevně za svou vládou řekl ministr Moravec, je toto shromáždění dvou set tisíc lidí. Státní prezident a vláda stojí zde bezprostředně před českým lidem, který je srdečně přijal. Ministr dále zdůraznil, že on i celá vláda má důvěru ve zdravý rozum národa a proto se za něj vůdci zaručila. Povinnosti vlády však nyní je, zajistit zdárný vývoj národa. 

Musíme se zbavit nejen všech zrádců, ale také všech lidí v nichž stále dříme vzpomínka na minulost. V první řadě to bude naše mládež, která v nejbližší době vyrazí ke startu za novou Evropu. Vystříhejte se podezřelých lidí. Hleďte zvýšenou výkonnosti pomocí naší velkoněmecké říši v jejím velkém boji za Němce za Čechy a za ostatní Evropu. 

Ministr Moravec skončil provoláním: Do nového zítřku, který je českému národu zaručen jedině věrnosti říši, můžeme vstupovat plni důvěry. Německý voják vítězí na všech bojištích. Každým dnem, který přináší nepříteli porážku, rostou současně možnosti našemu národu. Zítřek je náš. Zítřek patří nové Evropě. Zítřek pochoduje svorně pod prapory národně socialistické revoluce.

Vaše pocity můžete vyjádřit zde v komentářích

Zde si můžete přečíst něco více o cenzuře

Zde si můžete přečíst něco více o propagandě 

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.