11.7 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Stanislav Novotný rozhovor s Jindřichem Rajchlem

Stanislav Novotný se ptá advokáta Jindřicha Rajchla na drzost ministra zdravotnictví, který svou vyhláškou porušil Listinu základních práv a svobod.

Poslouchejte :

Stanislav Novotný:

Dobrý den vážení diváci, každý může činit co není zákonem zakázáno a nikdo nesmí být nucen činit co zákon neukládá, tolik ve svém druhém článku praví základní Listina práv a svobod. Porozuměl jste právě probrané látce pane ministře zdravotnictví? Vaše vyhláška jež zavádí povinné očkování pro vybrané skupiny lidí, zákonem rozhodně není a my občané České republiky se proto vašemu diktátu podřizovat nemusíme a navíc nás k výkonu vámi uložené povinnosti nesmí nikdo nutit, je to dost jasné?

Vyhlášky zbožňují diktátoři. Byly v oblibě za protektorátu, měl je  rád předlistopadový režim, ale dnes by nemělo být žádné takzvané zákonné zmocnění dost silné, byť by to byl zákon o ochraně veřejného zdraví, aby skupina ministerských úředníků v čele se svým nepříliš způsobilým šéfem, bezostyšně likvidovala naše ústavní práva a svobody.

Ve studiu vítám advokáta Jindřicha Reichla a ptám se, vážený pane Jindřichu, jak vy oceňujete tuto svévolnou vyhlášku? My jsme už přivykli různými zvěrstvům parlamentním, ale nicméně aby skupina i na tyto nedokonalé zákony, skupina jakýchsi ministerských úředníků se postavila a do budoucna jaksi říkala ano my vám bude určovat pravidla, to tady ještě nebylo.

Jindřich Rajchl:

Ne to to tady nebylo a je to samozřejmě novum, tak jako mnoho nových věcí, které přinesl právě kovid a najednou se zapomnělo na GBPR, na další zákony. Všechno je povoleno, protože pod záminkou kovidu je možné všechno. A já myslím, že když už nejvyšší správní soud konstatoval v jednom odůvodnění svého rozsudku, že ani pandemický zákon by neměl uložit ministrovi vlastně pravomoci římského diktátora, aby mohl tady řídit naše životy, tak když už i Nejvyšší správní soud použije takhle ostrý výraz, tak tím jednoznačně ministrovi něco vzkazuje. A já myslím, že ten pan ministr ať už nový nebo ten nadcházející nebo respektive ten původní nebo ten nadcházející, by si to měli uvědomit a vzít si to k srdci.

Stanislav Novotný:

Rozeberte tu vyhlášku trošku.

Jindřich Rajchl:

Tak je to legislativní paskvil samozřejmě. Zaprvé, to co jste říkal, vyhláškou nelze omezovat základní práva a svobody stanovená listinou, to je jednoznačné. Zadruhé, pro povinné očkování ten zákon stanoví podmínku, že musí bránit přenosu té infekce a to víme, že ta vyhláška proti covidu nesplňuje zcela jednoznačně. To znamená, je nezákonná. Za třetí, ji vydala vláda, která je v demisi. To znamená odcházející vláda, vůbec nechápu, jak je tohle to možné. Nebylo tam připomínkové řízení, nebylo tam nic důvodová, nic, prostě jenom se to takhle tady zavedlo no a co je pro mě nejdůležitější je to, že v podstatě i ten výběr skupin je naprosto nelogický. Já prostě nevím, proč by se měl očkovat třicetiletý hasič. To je prostě, to nemá vůbec žádnou logiku ten výběr skupin je naprosto nelogický. Nemá žádné odůvodnění a mimochodem také důležitý ten fakt, že o použití vakcíny a o tom jak často se budete muset dát očkovat, bude rozhodovat sám výrobce té vakcíny, nikoliv stát. A ten výrobce nad to nenese vůbec žádnou zodpovědnost, nula. To znamená Pfizer a Moderna tady berou přes 30 miliard ročně za tyhle vakcíny, ale neodpovídají vůbec za nic. Pokud se něco stane, tak za to bude odpovídat stát a bude se to platit to odškodnění z našich daní. To je prostě něco neakceptovatelného. Já nechápu jak tuhle smlouvu někdo mohl vůbec podepsat.

Stanislav Novotný:

Jestli to bude takhle pokračovat dál, tak ad absurdum, může příště vlastně Poslanecká sněmovna, když se sejde, hned na začátku odhlasovat zákon, kterým zmocní k prováděcím vyhláškám vládu a ta si bude potom dělat ve všech oblastech života co bude chtít a do konce na konci, může třeba aby to bylo stylové, ministr vnitra přijmout vyhláškou rozpuštění parlamentu.

Jindřich Rajchl:

No můžou udělat úplně cokoliv. Můžete nám říct že máme nosit všichni modré čepice a my se asi pravděpodobně to budeme muset udělat, prostě je to je to samozřejmě totální nesmysl, vlastně tahle věc je to nejdůležitější co jsem kritizoval na pandemickém zákoně. To jestliže pandemický zákon dal do ruky ministrovi zdravotnictví naprosto nepřiměřené kompetence a ještě se sám vlastně vyloučil z kontroly, to znamená, když ten ministr něco udělá, tak parlament nemůže zasednout a říct tohle konkrétní opatření my rušíme. To by musel zrušit kompletně celý pandemický stav, všechna ta opatří najednou a nebo nic. Ale nemůže vlastně sám sobě se vzdal kontroly nad těmito opatřeními, což je něco naprosto neuvěřitelného skandálního a to jak to ministr zdravotnictví zneužívá, že už máme tady 45 zrušení těch opatření. Já už jsem to říkal na té demonstraci, já bych na jeho místě bych spáchal sebevraždu, to je prostě, on je právník a mít 45 opatření vyhlášených nebo které vyhlásil, zrušené za sebou, je něco něco naprosto neuvěřitelného. On nám těmito vyhláškami, těmito opatřeními totálně, totálně ničil život. Zničil mnoho podnikatelů a tak dále a tak dále a vlastně se všechny ukázaly, že jsou nezákonné, to je něco neuvěřitelného.

Stanislav Novotný:

Věřme, že ho spravedlnost dožene, ale nicméně pojďme ještě o patro výš. Paní Ursula von der Leyen, prohlásila, že je třeba se povinně očkovat v celé Evropské Unii. Došla k závěru, že vlastně můžeme úplně pominout první článek takzvaného norimberského kodexu, který měl zabránit právě tomu, aby už se neopakoval příklad Mengele. Aby už žádný nový nacistický doktor nemohl bez souhlasu, bez dobrovolného souhlasu, provádět experimenty a ona chce ještě těch zbylých asi 125 milionů občanů Evropské Unie vakcinovat. Nějak jí to leží hodně na srdci. Zřejmě asi kvůli jejímu manželovi, který je vlastně ve střetu zájmu, protože dělá vlastně ve firmě, která se  zabývá se vakcinovou terapií a je navázána na firmu Pfizer. 

Jindřich Rajchl:

Já už musím říct, že já už mám takové pravidlo, že cokoliv co řekne paní von der Leyen, tak je blbost jo, tak vždycky, vždycky prostě já už to filtruju, to nemá smysl a myslím si, že prostě Česká republika by si zasloužila vládu a politiky, kteří jednoznačně budou sebevědomě prezentovat názory České republiky českých občanů v Evropě. To znamená, že neskloní hlavu a budu se chovat třeba jako Poláci nebo Maďaři a udělají si to podle svého. Prostě já bych tam přijel a řekl bych paní von der Leyen co s námi jako chcete dělat, když se vám nepodrobí, nic pošlete sem armádu nebo to už jste zkoušeli jednou a nevyšlo to. Takže za mě v žádném případě prostě se neklanět, nejsme lokajové Bruselu. Jsme sebevědomý národ. Česká republika je myslím si velmi suverénním státem se skvělou historií a se skvělými osobnostmi a prostě mi se nesmíme klanět v žádném případě si nenechat nic diktovat toho z toho co nám tady Brusel jaksi nařídí. Evropská unie byla zřízena jako spolek, kde měli, kde mělo být partnerství suverénních států, které se měli společně dohadovat na nějaké politice, nikoliv jako Bruselský superstát, kde nám budou úředníci, nikým nevolení úředníci, diktovat jak máme žít a co máme dělat a hlavně poslední dobou i co si máme a nemáme myslet.

Stanislav Novotný:

Za naše peníze uzavírá Evropská komise tajné smlouvy s vakcinačními firmami, co to má znamenat?

Jindřich Rajchl:

No ne, no tak uvidíme, že ty smlouvy, to co jsme zatím z nich měli vidět, to je naprostý skandál, To je naprostý skandál. Já doufám, že prostě tohle někdo otevře tohle téma, protože skutečně ty smlouvy vlastně veškerou odpovědnost převádějí na stát. Dokonce stát se zavazuje, že i kdyby byl objeven nějaký lék v budoucnu, tak dál bude očkovat. To jsou, to jsou prostě klauzule, které jsou naprosto nepřijatelné. Mě to přistát na stůl a být  tou zodpovědnou osobu, která to má podepsat, tak by mě prostě upadla ruka, než bych si to pero vzal a podepsal to. A já znovu odpovídám, prostě přece nemůže firma, která bude mít na tom veškerý zisk, tak zároveň se zbavit jakékoliv odpovědnosti za případné nežádoucí účinky. A zamyslete se nad tím znovu, kdyby ta vakcína byla tak bezpečná a tak perfektní, jak nám tvrdí, proč by ten Pfizer si vymiňoval to, že nebude odpovědný za žádné nežádoucí účinky. Když by žádné nežádoucí účinky nebyly, tak tam tu klauzuli nepotřebuji, ale ta klauzule tam je a ten Pfizer na ní velmi tvrdě trval. To znamená, je naprosto jednoznačné, že oni vědí, že to co říkají není pravda a ta jejich smlouva sama je z toho usvědčuje. A to je myslím něco, co by si lidé měli uvědomit a co já znovu opakuji, považuji za naprosto skandální.

Stanislav Novotný:

Milý Jindřichu Rajchle, já velmi  děkuji za rozhovor a s vámi vážení diváci se těším na další pokračování cyklu O čem se mlčí. 

https://ocemsemlci.cz/

https://nezavislamedia.cz

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.