16.2 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Austrálie protest za svobodu, Canberra

Pořád budou mezi námi ti, kteří chtějí tyransky vládnout ostatním. Vždy se najdou psychopati, kteří budou chtít ovládat cizí životy a stavět se nad ostatní a diktovat. Státní úředníci si poslední dobou tak nějak neuvědomují, že jsou tady, aby lidem sloužily a ne aby jim diktovali.

Naštěstí jsou vždy i takoví,  kteří se této tyranii postaví.

Touha po osvobození od tyranie a útlaku a nespravedlnosti je v mnoha lidech hluboká. Takže když vládnou tyrani, masy se buď podřizují jako ovce nebo se postaví proti útlaku na odpor.

Vidíme že se tohle děje v celém západním světě. Lidé jsou unavení z těch lží a propagandy, povstávají a zaujímají svůj postoj. Chtějí zpět své svobody, chtějí zpět svá základní lidská práva. Jsou naštvaní a už to prostě neunesou.

Právě teď se koná v Canbeře jeden z největších protestů v australské historii. Inspirovaný konvojem za svobodu v Kanadě. Je vzrušující pohled vidět stovky tisíc lidí, znepokojených občanů, kteří říkají vládě a médiím že už toho mají dost.

Den, kdy se Austrálie navždy změnila. 12. února 2022.

Canberra protesty Austrálie

Lidé přišli se svými dětmi, přišli se svými psy, přišli se svým srdcem. Jen v jednom kempu v Canbeře je odhadem 200 tisíc demonstrantů.  Dnes je to den D, kdy se národ postavil a řekl NE autoritářskému vyšinutí, které zemi zachvátilo.

Vláda se snaží dělat vše možné, aby lidem znepříjemnila protesty, aby jim zabránila, ale pravda se zastavit nedá. Minulou noc policie prohlásila kemp Epic na okraji Canberry za plný a zablokovala vchod. Okamžitě se shromáždil dav a skandoval pusťte je dovnitř, pusťte je dovnitř.

kemp Canberra
Jeden z kempů na okraji Canberry, kam se sjeli účastníci protestů.

Z davu se zničehonic vynořil operní pěvec a začal zpívat. “Australští synové nás nechají radovat se, protože jsme mladí a svobodní.” Během hodiny byla policie donucena k potupnému ústupu a znovu se přes noc hrnula auta, náklaďáky a karavany, odhadem asi 350 za hodinu.

Atmosféra je absolutně nabitá energií. Lidé budou moci říkat svým vnoučatům, ano byl jsem tam, něco jsem udělal. A co budete říkat svým vnoučatům vy? Nemohou nám vzít svobodu! Všichni lidé říkají a cítí přesně to samé. Těšil jsem se a byl jsem přitahován být na této akci. Je to velký vítězný den, skvělý den, prohlásil jeden z demonstrantů.

Já a miliony dalších obyčejných Australanů jsme naprosto nadšeni, že se to děje. Nyní mám pro tento národ skutečnou naději. Naději, kterou jsem dlouho neměl. Lidé se probouzejí a staví se za svobodu. Báječné!

Je čas vzít si naši zemi zpět!

diskutovat můžete zde.

Píseň která se na demonstraci zpívá je známý hit australského zpěváka Petra Farnhama. Píseň se jmenuje Vy jste ten hlas (You’re the Voice). V refrénu se zpívá:

„Vy jste ten hlas zkuste to pochopit, udělejte hluk a dejte to najevo.

Nebudeme potichu sedět a nebudeme žít ve strachu.“ 

Užijte si atmosféru na této australské demonstraci, která se uskutečnila ve městě Canberra 12. února, atmosféru, která českým demonstracím chybí.

Na konci videa se zpívá australská hymna. A na závěr se odtroubil “Last post” 

“Poslední příspěvek”  je krátká fanfára, tradičně hraná na polnici. Obvykle trvá asi minutu a začíná výrazným intervalem rostoucí dokonalé kvinty (od C do G), který se po pauze opakuje.

“Poslední příspěvek” je zvuk polnice, který zhruba od 90. let 18. století tradičně používala britská armáda k označení konce dne ve vojenském táboře…. 

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.