16.2 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Zítra na Václavském náměstí budu mimo jiné mluvit o tom, že žijeme ve světě lží.

Dnes se vám stručně a jasně pokusím vysvětlit tři z nich:

1) nahrazení koruny eurem je především záležitostí ekonomiky

Ne, není. Vlastní měna je jedním z hlavních pilířů suverenity každé země. Pokud vaši měnu kontroluje někdo jiný, pak již nemůžete hovořit o plné svrchovanosti daného státu. Jak kdysi řekl jeden moudrý muž – pokud přijmeme euro, je to stejné, jako kdybychom řídili auto a převodovku odevzdali do Bruselu.

2) Na Ukrajině se bojuje za Českou republiku.

Ne, nebojuje. Dokonce se tam nebojuje ani za Ukrajinu. Tu si bere většina světových politiků do úst jen proto, aby prosadili svoje vlastní vnitropolitické zájmy. Běžní Ukrajinci a ukrajinské území jsou jen obětí těchto politických hochštaplerů. Kdyby tomu tak nebylo, tak už dávno sedí všichni u stolu a jednají o míru.

3) snížení platů politiků je populistické gesto a z pohledu rozpočtu naprosto marginální úspora

Tady přece nejde o to, kolik peněz se tím reálně ušetří. Jde o projevení solidarity s vlastními občany. Pokud chci, aby se uskrovnili a akceptovali snížení důchodů či jiných sociálních dávek, pak musím začít u sebe a na prvním místě odhlasovat snížení vlastních platů. Jinak mě nikdo nemůže brát ani na minutu vážně a oprávněně mě musí považovat za pokrytce. Pokud po někom cokoliv chci, pak musím jít sám příkladem.

A když už jsme u těch důchodů, tak nemohu nevzpomenout na naši pondělní debatu na TV Barrandov, kde jsme se bavili o Maďarsku, které jsem dával za příklad jako zemi, jež primárně prosazuje zájmy svých občanů a daleko méně jim jde o to, co si o nich myslí v Bruselu. Eurohujeři ve studiu oponovali zcela vylhanou floskulí, že Maďarsko nikdo nebere vážně. Pak tam ještě zmínili, že nebudeme rozebírat to, proč v Maďarsku volí lidé s tak obrovskou převahou Viktora Orbána.

Inu, možná to bude tím, že Maďaři mají díky němu 4x levnější elektřinu než my, 6x levnější plyn než my a poměr mezi důchodem a průměrnou mzdou tam činí neskutečných 94%, což je s přehledem řadí na první místo v celé Evropské unii!!!

Mimochodem u nás je to o nějakých 30% hůře a vláda se nám snaží vysvětlit, že musí tento poměr ještě více snížit, protože na vyšší valorizaci důchodů nemá peníze.

Jestli to náhodou nebude tím, že panu Zdechovskému, panu Kolajovi a všem těm našim servilním eurofilům jde víc o to, aby se zalíbili paní von der Leyen a panu Timmermansovi, zatímco Orbánovi jsou tihle dva ukradení a stará se především o svoje lidi.

Takže tímto odhazuji veškerý zbytečný balast šířený Českou televizí a položím vám jednoduchou, ale naprosto klíčovou otázku:

Chcete, abychom byli chváleni v Bruselu za to, že jsme věrným partnerem Německa a Francie, nebo chcete mít 4x levnější elektřinu, 6x levnější plyn a důchody na úrovni 90% průměrné mzdy s tím, že budeme v Bruselu za zlobivé dítě EU?

Pro mě je odpověď zcela jasná.

Mnohem důležitější než to, co si o tom myslím já, však je to, co si o tom myslíte vy.

Třeba mi dáte odpověď už zítra na Václaváku.

Co říkáte?

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.