11.7 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

V Texasu zahynulo 19 dětí a 2 učitelé při střelbě na základní škole.

Texaský guvernér Greg Abbott identifikoval útočníka jako Salvadora Ramose (18) a uvedl, že byl obyvatelem silně latinskoamerické komunity asi 135 kilometrů západně od San Antonia. Guvernér řekl, že Ramos vešel do základní školy Robb v Uvalde kolem 11:30 místního času a zahájil palbu.

Úterní útok ( 24.5. 2022) byl nejhorší střelbou na základní škole v USA od doby, kdy střelec před téměř deseti lety zabil 20 dětí a šest dospělých na základní škole Sandy Hook v Newtownu ve státě Connecticut. Střelba v Texasu přichází pouhých 10 dní poté, co střelec v neprůstřelné vestě zabil 10 černých nakupujících a dělníků v supermarketu v Buffalu ve státě New York, což byl podle úřadů rasistický útok. 

Texaské úřady ve středu uvedly, že stále hledají odpovědi na možný motiv a na to, co vyvolalo útok muže, který neměl žádný záznam v trestním rejstříku  a žádnou známou historii o poruchách duševního zdraví.

Policie z několika agentur vtrhla dovnitř do třídy. Agent americké pohraniční ochrany střelce zastřelil, řekl vysoký úředník ministerstva vnitřní bezpečnosti. Agent byl střelen do nohy, když se střetl se střelcem, a zranění mu ošetřili v místní nemocnici, uvedl úředník DHS.

Ředitel texaského ministerstva veřejné bezpečnosti Steve McCraw ve středu řekl, že střelec nedávno zakoupil dvě poloautomatické pušky v různých termínech 17. a 20. května. 18. května koupil také 375 nábojů 5,56.

Střelec Salvador Ramos (18 let)

Střelec Salvador Ramos (18 let)

Místo události:

základní škola Robb v Uvalde, Texas

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.