16.2 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Sting varoval během varšavského koncertu před hrozbami pro demokracii.

Britský hudebník Sting v sobotu večer 30. července přerušil před koncem koncert ve Varšavě, aby varoval své publikum, že demokracie je celosvětově terčem útoku, a aby odsoudil válku na Ukrajině jako absurditu založenou na lži.

Sting požádal populárního polského herce Macieje Stuhra, aby přišel na scénu a přeložil jeho varování, že demokracie je ve vážném nebezpečí, pokud ji nebudeme bránit.

Alternativou demokracie je vězení, vězení mysli. Alternativou k demokracii je násilí, útlak, věznění a umlčení řekl Sting a se slovem umlčení rukou ukázal hrdelní gesto.

Po svém projevu zahrál skladbu „Fragile“, jejíž texty obsahují slova, že „nic nepochází z násilí a nic nikdy nemohlo“.

Demokracie je vystavena útoku, je vystavena útoku v každé zemi na světě. Hrozí vážné nebezpečí, že ji ztratíme, pokud ji nebudeme bránit. Demokracie je pošpiněná, frustrovaná, je často neefektivní, potřebuje neustálou pozornost, neustálou úpravu, ale stále stojí za to o ni bojovat.

Protože alternativa demokracie je noční můra. Alternativa demokracie je vězení, vězení mysli. Alternativa demokracie je násilí, tlak, odnětí svobody, umlčení.

Této alternativě se říká tyranie. Veškerá tyranie je založena na lži. Čím větší tyranie, tím větší lež. Tyran lže jeho zemi, lže světu a nejvíc ze všeho lže sám sobě.

Nesouhlasit s tyranem riskuješ vězení, mučení a smrt.

Přesto to musíme udělat, všichni. Musíme podstoupit to riziko a bránit právo říkat pravdu.

Mysl nebude uvězněna. Musíme bránit svobodu být sami sebou v našich myslích a našich tělech. Válka na Ukrajině je absurdita založená na lži. Pokud tu lež spolkneme, ta lež nás sežere. Ta lež se děsí pravdy. Pravda musí být slyšet a  my nesmíme tuto bitvu prohrát.

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.