17.3 C
Czech Republic
Neděle, 23 června, 2024
spot_img

nejnovější

Seznamte se, nový starosta města Brighton a Hove v Anglii, Mohammed Asaduzzaman.

Brighton and Hove si zvolil svého vůbec prvního jihoasijského muslimského starostu.

Starosta je prvním občanem Brightonu & Hove a má ve městě ceremoniální roli.

První muslimský starosta radní Mohammed Asaduzzaman je současný starosta Brightonu & Hove. Byl zvolen na výročním zasedání zastupitelstva dne 16. května 2024.

Starosta je prvním občanem Brightonu & Hove a zastává důležitou ceremoniální roli ve městě i mimo něj. Tato role se však liší od některých starostů a primátorů, jako je zvolený starosta Londýna. Starosta Brightonu & Hove není přímo volen lidmi, a proto nemá přímou moc.

Starosta je při výkonu všech starostových povinností politicky neutrální.

Místostarostka Současná místostarostka je radní Amanda Grimshaw. Byla také zvolena na výroční valné hromadě dne 16. května 2024.

Radní jednomyslně hlasovali pro Mohammeda Asaduzzamana, který byl loni v květnu zvolen do městské rady Brighton & Hove ve čtvrti Hollingdean a Fiveways.

Předsedkyně rady Bella Sankeyová uvedla, že pan Asaduzzaman je „vřelý, laskavý, zábavný a ambiciózní pro naše město“.
„Brighton a Hove se mohou těšit na starostu, jehož soucit již poznamenal sociální, kulturní, ekonomickou a politickou scénu města,“ řekla.

Mohammed Asaduzzaman, který ve městě žije 30 let, dříve spolupracoval se státním ministrem pro zavlažování a rozvoj vody v Bangladéši a má titul v oboru politologie.

Během pandemie Covid-19 poskytl poskytovatelům základních služeb 500 bezplatných jídel. Propagoval také očkování osob s nejistým imigračním statusem.

působil jako tlumočník pro osoby v právní nouzi a poskytoval podporu obětem trestných činů.

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.