11.7 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Při atentátu v Moskvě zemřela dcera významného ruského ideologa a prezidentského poradce A. Dugina.

Při atentátu v Moskvě zemřela dcera významného ruského ideologa a prezidentského poradce A. Dugina

Včera došlo k významné vraždě. Při atentátu zemřela politoložka a novinářka Darja Duginová, dcera slavného ruského filozofa a publicisty A. Dugina, poradce prezidenta V. Putina.

D. Dugina, která zničenou Toyotu Land Cruiser řídila, se vracela z  literárního a hudebního festivalu „Tradice“ v Podmoskoví, kde vystupoval její otec. 

Vyšetřovací výbor RF se podle médií domnívá, že vražda politoložky D. Duginové byla předem naplánována a má charakter objednané vraždy.

Přátelé a kolegové A. Dugina se domnívají, že cílem atentátu měl být zřejmě on sám, který však na poslední chvíli nasedl do jiného auta.  Výbuch spojují s jeho politickými postoji k Ukrajině. Podle médií byl po smrti své dcery filozof A. Dugin převezen do nemocnice.

Darině bylo 29 let a byla „pravou rukou“ svého otce. Absolvovala aspiranuru filozofické fakulty Moskevské státní univerzity (MGU-2015), když obhájila práci na téma dějiny antické a kontinentální filozofie.

Pracovala v TV „Cargrad“ (kde používala pseudonym Platonová) a vystupovala v sociálních a politických talk show. Podporovala speciální vojenskou operaci na Ukrajině, za což byla spolu s otcem zařazena na britský sankční seznam.

Hlava DLR D. Pušilin z události obvinil „teroristy ukrajinského režimu, kteří ve snaze eliminovat A. Dugina vyhodili do vzduchu jeho dceru“.

K atentátu se dnes ve svém Telegram kanálu vyjádřila oficiální představitelka MIDu M. Zacharova, která napsala, že: výskyt ukrajinské stopy ve vraždě D. Duginové potvrzuje politiku kyjevského státního terorismu…

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.