17.3 C
Czech Republic
Neděle, 23 června, 2024
spot_img

nejnovější

Hlavní hygienička doktorka Kerry Chantová se obává, že mnoho Australanů není očkováno kvůli trojité hrozbě viru.

„Trojitá hrozba“ prudce rostoucího počtu případů chřipky, covidu a respiračního syncytiálního viru (RSV) po celém Novém Jižním Walesu (Austrálie) přiměla zdravotní úřady k výzvě, aby lidé starší 65 let dostali svou bezplatnou vakcínu proti chřipce.

Respirační sledovací zpráva NSW Health, zveřejněná ve čtvrtek, odhalila 27procentní nárůst hlášení chřipky a 23procentní nárůst hlášení COVID-19 týden po týdnu.

Hlavní hygienička doktorka Kerry Chantová. uvedla, že navzdory rychle se zvyšujícímu přenosu chřipky, s očekáváním, že případy se „rychle zvýší“ v následujících týdnech, míra očkování není tam, kde by měla být.

Méně než polovina lidí ve věku 65 a více let v NSW letos dostala vakcínu proti chřipce a opravdu potřebujeme, aby se tento počet zvýšil, zvláště protože lidé v této věkové skupině jsou mezi těmi nejvíce ohroženými vážným onemocněním,

řekla Chantová.

Dětem ve věku od šesti měsíců do pěti let, těhotným ženám, Domorodým  Australanům od šesti měsíců věku a lidem s chronickými zdravotními problémy se také doporučuje, aby si vzali bezplatnou vakcínu.

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.