11.7 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

Dnes jedna právní rada.

Pražská plynárenská zkouší na některé své klienty, jež mají ve smlouvě zafixovanou cenu, takový ošklivý fígl, když jim zasílá dopisy, v nichž je vyzývá k otevření smlouvy a zvýšení ceny. Ač se text dopisu snaží vyvolat dojem, že jste povinni toto jednání započít, jinak dojde k ukončení smlouvy, není tomu tak. Z mého pohledu se jedná o velmi nekalé jednání na samé hraně zákona a osobně jsem přesvědčen, že by si na tento dopis měl Energetický regulační úřad pěkně zblízka posvítit.

Pražská plynárenská je v obrovských finančních problémech. Poté, co byl odejit jeden z nějlepších manažerů v této sféře (Pavel Janeček), neboť nezapadal do čachrů současného vedení radnice, stala se ze společnosti, jež do městké kasičky přispívala částkou cca 1,5 miliardy Kč ročně, bezedná díra na peníze, kterou muselo město zachránit mnohamiliardovým úvěrem.

Realita je taková, že Pražská plynárenská se díky neschopnosti svého vedení chovala podobně jako Bohemia Energy a veškeré energie nakupovala čistě spotově na burze, aniž by se pojistila pro případný nárůst cen jakoukoliv fixací.

Což znamená jediné – její dluh bude masivně narůstat. Osobně jsem opravdu zvědav, jak dlouho bude město tuto společnost uměle udržovat při životě. S ohledem na to, kolik zákazníků je na ní životně závislých, budou sypat peníze do téhle jámy ještě několik měsíců či let.

Inu, to je tak, když se manažeři takovýchto společností vybírají podle toho, jak vyhovují politikům (kteří tomu samozřejmě ani za mák nerozumí) a nikoliv podle svých odborných kvalit.

V naší straně máme ovšem „Odbornost“ přímo v názvu – a tudíž je nabíledni, že naším závazkem je vybírat vedení podobných společností čistě dle profesních kvalit, nikoliv podle stranické průkazky či podle toho, kdo má někde toho správného strýčka.

Jedině tak totiž může naše země prosperovat. Jsem bytostně přesvědčený, že kdyby v pozici šéfa Pražské plynárenské zůstal Pavel Janeček, tak tenhle průšvih nikdy nedopustil.

Takže tahle švanda přijde všechny obyvatele Prahy na částku jistě přesahující 10 miliard korun. Doufám, že za to pánům radnice v záříjových volbách patřičně poděkujete.

A abych nezapomněl – pokud jste ten dopis dostali, tak na něj neragujte. Vemte ho a vyhoďte do koše. Nic lepšího si tenhle cár papíru nezaslouží.

https://www.facebook.com/rajchl.jindrich/posts/321218576793990

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.