16.2 C
Czech Republic
Neděle, 26 května, 2024
spot_img

nejnovější

DeSantis posílá policii, aby odvolala prokurátora z úřadu za selhání při prosazování zákonů.

Republikánský guvernér Floridy Ron DeSantis poslal (4. Srpna 2022) donucovací orgány aby odvolali státního zástupce Andrewa Warrena z 13. soudního obvodu, kterého kampaň financoval George Soros.

„Státní zástupci mají povinnost stíhat zločiny, jak jsou definovány ve floridských zákonech, nikoli si vybírat, které zákony budou vymáhat na základě jejich osobní agendy,“ uvedl DeSantis v prohlášení. „Je mou povinností zajistit, aby volení floridští představitelé splňovaly nejvyšší standardy pro obyvatele Floridy. Naprosto věřím, že soudkyně Susan Lopez povede úřad touto transformací a bude věrně podporovat právní stát.“ 

V exekutivním nařízení, kterým byl Warren suspendován z úřadu, DeSantis nařídil: „Od podpisu tohoto exekutivního nařízení je úřad šerifa okresu Hillsborough, za pomoci dalších donucovacích orgánů, pokud je to nutné, požádán, aby: 1) pomáhal při okamžitém přechodu Andrew Warrena z Úřadu státního zástupce pro 13. soudní obvod na Floridě, s přístupem pouze za účelem vyzvednutí jeho osobních věcí; a (2) zajistit, aby Andrew Warren ani žádný z jeho zaměstnanců neodstranil z Úřadu státního zástupce pro 13. soudní obvod Floridy žádné soubory, dokumenty, dokumenty, poznámky, záznamy, počítače nebo vyměnitelná paměťová média.“

Když byl DeSantis během rozhovoru s moderátorem Fox News Tuckerem Carlsonem dotázán, proč vydal exekutivní příkaz, DeSantis řekl, že „Sorosovi státní zástupci po celé zemi“ „v podstatě  sami určují,  které zákony by se měly dodržovat a které zákony by se dodržovat neměly. 

DeSantis, který poznamenal, že má státní ústavní pravomoc odvolat státní zástupce z funkce, pokud nedělají svou práci, řekl, že nechal své zaměstnance prověřit všechny státní zástupce a tehdy objevili problémy s Warrenem.

Takže co tedy dělá Soros,  platí “Svým” lidem kampaně, aby je dostal na takovéto pozice, kde potom mohou obcházet ústavní právo a pracovat tak jak to chtějí, změnit systém trestního soudnictví prostřednictvím nevymáhání. To podkopává myšlenku, že naše vláda by měla být vládou zákonů, nikoli vládou jednotlivých lidí.

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.