20.1 C
Czech Republic
Čtvrtek, 19 září, 2024
spot_img

nejnovější

Deepfake českých politiků Petra Pavla a Andreje Babiše používané v investičních podvodech.

Co to je Deepfake?

Deepfake je technologie, která využívá umělou inteligenci, zejména strojové učení, k vytváření realistických digitálních manipulací obrazu a zvuku. Hlavním cílem deepfaků je vytvořit video nebo zvukový záznam, který vypadá nebo zní, jako by zobrazoval skutečnou osobu, říkající nebo dělající věci, které ve skutečnosti nikdy neřekla nebo neudělala.

Jak deepfake funguje:

  1. Sběr dat: Pro vytvoření deepfake je potřeba velké množství dat o cílové osobě, jako jsou fotografie, videa nebo zvukové nahrávky. Čím více dat je k dispozici, tím realističtější může být výsledný deepfake. (čti dýpfejk)
  2. Trénink modelu: Pomocí strojového učení, konkrétně generativních modelů (například GAN – Generative Adversarial Networks), se trénuje model, který se učí napodobovat cílovou osobu. Model analyzuje rysy obličeje, mimiku, hlas a další aspekty a vytváří generované verze těchto dat.
  3. Generování obsahu: Jakmile je model dostatečně natrénován, může generovat nové obrázky, videa nebo zvukové záznamy, které kombinují původní data s novými informacemi. Například může přenést obličej jedné osoby na tělo jiné, nebo napodobit hlas osoby, aby říkal něco, co nikdy neřekla.
  4. Post-produkce: Finální úpravy se provádí v post-produkci, kde se ladí detaily, jako je synchronizace zvuku a obrazu, korekce barev, nebo přidání dalších efektů pro zvýšení realističnosti.

Použití deepfake:

  • Zábava: Vytváření zábavných videí, například pomocí „face swap“ aplikací.
  • Vzdělávání a výzkum: Simulace pro historické nebo vzdělávací účely.
  • Zneužití: Mohou být použity pro šíření dezinformací, falešných zpráv nebo pro vydírání, například vytvářením kompromitujících videí.

Deepfake technologie je tedy velmi mocná, ale zároveň může být zneužita, jako v tomto případě k Investičnímu podvodu.

Bohužel spousta lidí má potemnělý mozek vidinou rychlého zisku a tak naletí podvodníkům nejen v tomto případě.

Kolik že to budeme moci vydělat?  “sto sedmdesát sta tisíc korun” Česky se ale říká stosedmdesát tisíc.  Pokud budete pořádně pozorovat a poslouchat deepfake videa, poznáte je. 

Další podvodníci na podvodné investice použili Petra Pavla a hlasatelku CNN Prima.

V tomto videu si všímejte češtiny a intonace hlasu. Intonace je melodický průběh řečového signálu.

Latest Posts

spot_imgspot_img

nenechte si ujít

Stay in touch

To be updated with all the latest news, offers and special announcements.